Chceš mať neopakovateľný zážitok z leta? Máš odvahu na týždeň zmiznúť od každodených problémov? Stráviť týždeň s vedúcimi z korešpondenčných seminárov, kamarátmi zo sústredení? Spoznať ďalších super ľudí z iných súťaží? A to všetko uprostred prírody, cez deň na kanojkách, večer pri stanoch? Ak si na všetky tieto otázky odpovedal(-a) áno, čítaj ďalej.

Čo je to splav? Je to únik z mesta a civilizácie, je to pohoda, pohyb, tiež je to zábava a je tam krásne (a s tebou bude ešte krajšie). Cez deň sa plavíme v dvojmiestnych loďkách zvaných kanojky. V noci spíme v stanoch alebo na pláži pod holým nebom (ak má niekto chuť). Vo voľných chvíľach sa kúpeme, hrá sa frisbee, futbal, volejbal či bedminton, učí sa jazdiť na kajaku (odvážnejší skúšajú eskimácke obraty). Večer horí ohník, opeká sa, varí sa puding, znie gitara, ...

Je bezpečný? Pôjdu s nami skúsení vodáci z KTVŠ FMFI UK. Plaviť sa budeme v dvojmiestnych kanojkách. Každý, kto v takej ešte pred splavom nesedel, alebo ju nebude vedieť ovládať, pôjde s niekým skúseným, ktorý zaistí bezpečnú plavbu. Všetci jazdíme s plávacími vestami. Kanojky pri výnimočných nebezpečných úsekoch prenesieme po brehu.